Stredná zdravotnícka škola Michalovce rešpektuje ochranu vašich údajov

Táto internetová stránka používa technológiu cookies. Je Vaším právom neudeliť súhlas s používaním súborov cookies alebo ich používanie zablokovať.
V takom prípade sa môže stať, že bude pre Vás obmedzená alebo vylúčená úplná funkcionalita niektorých častí prehliadanej webovej stránky.

Tu nás nájdete

Horovov Zemplín

Horovov Zemplín 2019

 • Napísal/a: Mgr. Zuzana Mattová, jaz. korekcia článku Mgr. Zuzana Mattová
 • 23 október 2019

Na pôde Strednej zdravotníckej školy v Michalovciach sa aj tento rok našlo niekoľko recitátorov z radov budúcich zdravotníkov, farmaceutov a masérov, ktorým učarovalo poetické slovo. Chvíľkou poézie si prišli uctiť nášho regionálneho básnika Pavla Horova a zmerať si sily v recitácii básní na školskom kole Horovovho Zemplína, ktoré sa konalo 18. októbra 2019.

Čítať ďalej...

Horovov Zemplín 2018

 • Napísal/a: Mgr. Mária Kirnágová, PhDr. Bibiána Lojanová
 • 19 november 2018

25. októbra sa na našej škole konalo školské kolo súťaže Horovov Zemplín. Mestské kultúrne stredisko v Michalovciach. Mestský úrad Michalovce, Matica slovenská a DMS Michalovce uskutočnili už 42. ročník tejto súťaže dňa 15. novembra 2018.

Čítať ďalej...

HOROVOV ZEMPLÍN na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach

 • Napísal/a: PhDr. Bibiána Lojanová (i jaz. korekcia článku)
 • 04 november 2018

Horovov Zemplín 2018Je peknou tradíciou na našej škole stretávať sa každoročne na sklonku októbra pri umeleckom slove s najlepšími recitátormi našej školy v súťaži prednesu poézie Horovov Zemplín.
Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme 25. októbra 2018 usporiadali na pôde našej školy školské kolo tejto súťaže. Porota v zložení- PhDr. Anna Köverová, PhDr. Bibiána Lojanová, Mgr. Mária Kirnágová, Mgr. Silvia Zubková - si pozorne vypočula prednesy 11 recitátorov. Výber prednášaných textov bol pestrý. Recitátori siahli po textoch literátov rôznych literárnych období (A. Sládkovič, S. Chalupka, I. Krasko, M. Válek, J. Smrek, J. W. Geothe). Milo nás prekvapila skúsená recitátorka Natália Krajčíková z III.ZA, ktorá predniesla báseň z vlastnej tvorby.

Čítať ďalej...

41. ročník súťaže v prednese poézie Horovov Zemplín

 • Napísal/a: PhDr. Bibiána Lojanová
 • 21 november 2017

Koncom októbra sme Vám priniesli výsledky školského kola súťaže v prednese poézie Horovov Zemplín. 15. novembra 2017 sa pod záštitou Mestského kultúrneho strediska, Mestského úradu a Matice slovenskej uskutočnil jej 41. ročník. Našu školu v kategórii B – stredných odborných škôl úspešne reprezentovali Natália Krajčíková z II.ZA triedy, Lenka Semanová z II.ZB triedy a Tamara Lukáčová z II.FL triedy. Usilovná príprava našich žiačok priniesla svoje ovocie a dievčatá sa umiestnili na popredných miestach. Lenka Semanová obsadila 2. miesto a Natália Krajčíková sa umiestnila na 3. mieste.
Dievčatám blahoželáme a držíme palce pri ďalších recitačných súťažiach.

„HOROVOV ZEMPLÍN“ na Strednej zdravotníckej škole v Michalovciach

 • Napísal/a: PhDr. Bibiána Lojanová
 • 06 november 2017

Tak ako po minulé roky, aj tento rok sme 25. októbra 2017 usporiadali na pôde našej školy školské kolo tejto súťaže. Porota v zložení- Mgr. Ľudmila Chovancová, PhDr. Anna Köverová, PhDr. Bibiána Lojanová, Mgr. Mária Kirnágová, Mgr. Silvia Zubková - si pozorne vypočula prednesy 9 recitátorov. Recitátori siahli už po modernejších textoch (v porovnaní s predošlými ročníkmi - J. Urban, G. Futová), no nechýbali ani básne klasikov – J. Botta a J. Smreka, M. Válka.

Čítať ďalej...

„HOROVOV ZEMPLÍN“ na SZŠ v Michalovciach

 • Napísal/a: PhDr. Bibiána Lojanová
 • 26 október 2016

Je  peknou tradíciou na našej škole stretávať sa každoročne na sklonku októbra pri umeleckom slove s najlepšími recitátormi našej školy v súťaži  prednesu poézie Horovov Zemplín.

Čítať ďalej...

SZŠ Vstúpte ...

Vzdelávacie centrum Microsoft